Akademia równych szans

Usługi szkoleniowe Maciej Perzyński z siedzibą Dolaszewie (64 – 930), ul. Kasztanowa 51, w partnerstwie z Fundacją Gębiczyn z siedzibą w
Gębiczynie 24, 64-700 Czarnków zapraszają do udziału w projekcie pt. „Akademia równych szans” nr FEWP.06.03-IP.01-0005/23, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.3. Wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Całkowita wartość Projektu: 972 386,81 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 923 758,81 PLN
Okres realizacji Projektu: od: 01.11.2024 do: 31.01.2026 r.

Ilość miejsc: 160 osób

Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY

Cel

Głównym celem projektu jest wyrównanie szans na rynku pracy 106 kobiet i 54 mężczyzn z terenu powiatu pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego oraz wzmocnienie sytuacji na rynku pracy i wzrost aktywności zawodowej i społecznej 60 kobiet zamieszkujących te powiaty.

Efekty

Projekt przyniesie następujące rezultaty, które będą mierzone do 4 tygodni po opuszczeniu programu przez Uczestnika/Uczestniczkę (UP):

·    Liczba osób, które podniosły poziom wiedzy w zakresie równości kobiet i mężczyzn dzięki wsparciu w programie – 160 osób

·    Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 41 osób

·    Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek po opuszczeniu programu – 30 osób

·    Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy po opuszczeniu programu – 30 osób

Dla kogo:

Projekt skierowany jest dla dwóch grup docelowych:


Pierwszą grupę docelową stanowi 100 osób (54 mężczyzn i 46 kobiet) zatrudnionych, zamieszkałych w powiecie pilskim lub w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w województwie wielkopolskim.

Drugą grupę docelową stanowi 60 kobiet pozostających bez zatrudnienia, zamieszkałych w powiecie pilskim lub w powiecie czarnkowsko- trzcianeckim w województwie wielkopolskim, będące odbiorczyniami aktywizacji zawodowej i społecznej.

 

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Projekt jest realizowany zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Co oferujemy Uczestnikom Projektu:

·    Szkolenia wzmacniające równość szans kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy

·    Doradztwo indywidualne i diagnoza potrzeb rozwojowych

·    Warsztaty motywacyjne i edukacja równościowa

·    Kurs umiejętności cyfrowych

·    Szkolenia zawodowe 

·    Wsparcie prawne

·    Staże zawodowe 

·    Pośrednictwo pracy

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

 

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

Zasady równościowe